• Wpisów:2117
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:2 dni temu
  • Licznik odwiedzin:341 601 / 4239 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
SZANOWNI MIESZKAŃCY MIASTA I GMINY NOWA DĘBA!

Serdecznie Wam dziękuję za 63% głosów oddanych na moją osobę, jako kandydata na burmistrza. Deklaruję rzetelną pracę na rzecz miasta i naszych wsi.

Gratuluję wyników wyborczych radnym-elektom.
Do Rady Miejskiej na nową kadencję weszło 9 nowych radnych, 5 z minionej kadencji i jedna z poprzednich. Ta mieszanka doświadczenia i młodej inwencji przy dobrej współpracy może przynieść wiele korzyści naszej gminie. Czego Państwu, radnym i sobie życzę.

Z samorządowym pozdrowieniem. Wiesław OrdonŹródło
https://www.facebook.com/WieslawOrdon2018/?__tn__=kCH-R&;eid=ARAj0tp35gQeJeMAs-jjjUB6tpR0F7jMeAF5pNoi5aDZuap34q9GcsnhEwH5CpeaFgP-GhdTTB--ix0o&hc_ref=ART1rlWCRbbRFlnmrQS5WtMXwyiI-pz9O1wnUCo1-urYNiKYHKkjOBeLkFnaPp0KDlA&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBhhClLLD69v0ScSpLrktG6N0RMaFFXaJ5MAAfTTuWzJQK3j5WFS8y8trlpVTXUXuAhxdFZX0go8c6PoYSPJT2vwDo6tNKi_1I-l1WRQPrZa1hT4J3wZXqkTKoTWmRh0r7t1slNW3tFNq4znOkkYPsKIPoy8VAul_XXu2UsOt9wXja-VbHjavjx8L-ntodn4UX9V3fO4RWiFMalhrnectL1fgo
 

 
Spotkanie z kulturą i tradycją lasowiacką dla dzieci

17 października 2018 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyło się kolejne "Spotkanie z kulturą i tradycją lasowiacką" dla dzieci z nowodębskich przedszkoli i szkół podstawowych. To nowa inicjatywa naszej placówki, mająca na celu kultywowanie, utrwalanie i przekazywanie tradycji kulturowych, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń między młodymi a starszymi oraz zaszczepienie szacunku i umiłowania dla kultury ludowej. Warsztaty pod hasłem "Od ziarenka do bochenka" poprowadziły panie z zespołu ludowego "Cyganianki", który słynie w regionie z kultywowania tradycji lasowiackich. Dzieciom przybliży tajniki pracy rolnika, wyjaśniały, jak kiedyś sierpem ścinano zboże i wiązano w snopki. Maluchy mogły własnoręcznie zamięszać mąkę na chleb i poczęstować się wiejskim chlebem. Spotkania będą kontynuowane w kolejnych sezonach. Zapraszamy!

Źródło SOK Nowa Dęba


 

 
Rozpoczęto koszenie wikliny energetycznej na drugiej działce.


 

 
Czas wyborczy za nami.

Dziękuję Wszystkim , którzy poszli na WYBORY i oddali swój głos wybierając swoich reprezentantów do SAMORZĄDÓW GMINNYCH, POWIATOWYCH I WOJEWÓDZKICH.

Dziękuję wszystkim Wam, którzy byliście przy mnie w tym okresie ale i całej mojej pracy samorządowej.
Dziękuję za okazane mi wsparcie, słowa otuchy, za pomoc.

Dziękuję.

Nie znając jeszcze wyników głosowania chciałbym zaapelować do wszystkich , którzy otrzymali mandat zaufania od mieszkańców jak i do samych mieszkańców o współpracę.

Krytykujmy ale nie obrażajmy.
Krytykujmy ale pomagajmy.
Krytykujmy ale współpracujmy.
Krytykujmy ale bądźmy razem.

W jedności jest wielka siła, wspólnie można przenosić głazy a zadania, które wydają się nierealne do wykonania mogą zostać zrealizowane.

Pracujmy wspólnie aby nasze „małe ojczyzny” rozwijały się i stawały coraz piękniejsze, aby żyło się nam coraz lepiej .

Marian Tomczyk
 

 
W Cyganach jest mój dom, dla Cyganów moje serce bije.

21 w niedzielę są wybory. Do tych wyborów startuję z bezpartyjnego komitetu, który stworzyliśmy wraz z Burmistrzem Komitetu - Wyborczego Wyborców "Wasz Samorząd".

Razem stworzyliśmy program co chcemy zrobić dla Cyganów.
Stwierdziliśmy, że tylko ścisła współpraca Radnego i Burmistrza może pomóc w realizacji tego programu. Nie piszemy ogólników ale konkretne zadania , które chcemy zrealizować.
W jedności gdy Burmistrz popiera Radnego a Radny Burmistrza i który potrafi zdobyć poparcie wśród pozostałych Radnych jest nasza siła przebicia a inwestycje stają się realne.

Uważam , że w tak małych samorządach jak nasz nie ma miejsca na politykę, nie ma miejsca na partie i na to żeby ktoś z góry narzucał mi jak mam głosować, jakie podejmować decyzje.

Idźcie proszę 21 w niedzielę na wybory i zagłosujcie.
Jeśli ten głos będzie oddany na moją osobę będę bardzo wdzięczny i będzie potwierdzeniem, że chcecie aby te inwestycje w Cyganach zostały wykonane.
Zostając Radnym dołożę wszelkich starań aby zostały zrealizowane i abyście na końcu kadencji mogli o sobie powiedzieć, "Mój głos został oddany na właściwą osobę".

Pozdrawiam serdecznie
Marian Tomczyk
 

 
Marian Tomczyk - najlepszy radny w powiecie tarnobrzeskim. To dzięki niemu Cygany stają się atrakcyjne


W naszej akcji „Ocena Władzy” spośród radnych miast i gmin w powiecie tarnobrzeskim, najwyższą ocenę otrzymał radny gminy Nowa Dęba Marian Tomczyk, zdobywając tytuł „Radny na Medal”. Samorząd lokalny zna doskonale, bo dla lokalnej społeczności jako radny pracuje już od 12 lat. I choć aktywnie angażuje się w działania na rzecz mieszkańców całej gminy Nowa Dęba, szczególnie bliskie - co zrozumiałe - są mu Cygany. To między innymi dzięki niemu o tej miejscowości zrobiło się głośniej - Marian Tomczyk na założonej przez siebie stronie internetowej www.cygany.pinger.pl regularnie umieszcza informacje o Cyganach, jest też twórcą regularnego czasopisma „Głos z Cygan” i współtwórcą „Pikniku Cygańskiego”. Radny wspiera także Ludowy Zespół „Cyganianki”, działa w Caritas Diecezji Sandomierskiej i Towarzystwie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Cyganach „INICJATYWA”. Kazimierz Skóra - wójt, którego polityka nie interesuje. Bo jego zdaniem w samorządzie nie ma na nią miejsca Kazimierz Skóra - wójt, którego polityka nie interesuje Sztandarowa inwestycja w gminie Baranów Sandomierski. Z myślą o mieszkańcach Sztandarowa inwestycja w gminie Baranów Sandomierski. Z myślą o mieszkańcach Ocena Władzy. Starosta Tarnobrzeski Paweł Bartoszek stawiał na szkolnictwo, drogi i nie tylko Starosta Paweł Bartoszek stawiał na szkolnictwo, drogi i nie tylko - Cygany to piękna miejscowość i ma swoje tradycje, które trzeba kultywować. Jeśli, my, mieszkańcy nie zadbamy o promocję naszej małej ojczyzny, nikt za nas tego nie zrobi - podkreśla „Radny na Medal”. W swojej działalności Marian Tomczyk kieruje się hasłem „aby żyło się lepiej” i nie są to puste słowa. W dotychczasowej pracy samorządowej był miedzy innymi wiceprzewodniczącym Komisji Budżetowej, zasiadał w Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu a w mijającej kadencji - wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Nowej Dęby. Wysoką ocenę swojej pracy Marian Tomczyk w ostatniej kadencji otrzymał za wiele swoich działań, które mieszkańcy docenili. Przyczynił się do przywrócenia gimnazjum w Cyganach, utworzenia Centrum Kultury Lasowiackiej, modernizacji większości dróg w sołectwie, budowy chodnika, szatni na stadionie, kupna samochodu dla strażaków - ochotników. - Bycie radnym to ogromny zaszczyt, ale też ogromna odpowiedzialność - zaznacza radny Tomczyk. - Jeśli za wyborczymi obietnicami nie idą czyny, ludzie to zauważą. Dlatego dziękuję mieszkańcom, że docenili to, co robię dla nas wszystkich.

https://echodnia.eu/podkarpackie/marian-tomczyk-najlepszy-radny-w-powiecie-tarnobrzeskim-to-dzieki-niemu-cygany-staja-sie-atrakcyjne/ar/13593866?utm_source=social-media-facebook&;utm_medium=przycisk-gora


 

 
P R Z E M Y Ś L E N I A
z mijającej kadencji

Bycie Radnym to nie tylko sesje i głosowania.
To nie tylko dbanie o interesy Cyganów ale również i godne reprezentowanie swoich wyborców zarówno słowem jak i postawą.
Swoją rolę wypełniłem godnie.
Starałem się być człowiekiem szlachetnym, nie mającym urazy do nikogo i to mi się udało.
Zdobyłem swoją postawą poważanie wśród pracowników gminy jak i szacunek wśród radnych czego wynikiem było wybranie mnie na zastępcę Przewodniczącego Rady jak i uhonorowanie mojej osoby w 2017 roku drugim miejscem w Edycji CZŁOWIEK ROKU 2017 w Powiecie Tarnobrzeskim jak i ostatnio medalem SAMORZĄDOWIEC ROKU 2018.
To wszystko nie było by jednak możliwe bez współpracy z wieloma osobami a przede wszystkim z mieszkańcami Cyganów. Za co bardzo dziękuję.
Nie będę wspominał tego co zostało zrobione w naszej miejscowości bo zostało to już przedstawione.
Kiedyś powiedział mi podczas rozmów jeden z mieszkańców Cyganów abyś mógł powiedzieć, że zrobiłeś wszystko co było możliwe . Mogę szczerze teraz patrząc na mijające lata powiedzieć , że swoją rolę wypełniłem.
Pozostaje jednak cały czas niedosyt, że chciałoby się więcej.
Niestety, realizację moich zamierzeń ograniczają możliwości budżetowe gminy.
Jestem dumny, że nie dałem się podporządkować nikomu, że zawsze miałem swoje zdanie bez względu na wywierane na mnie naciski czy wysuwane oskarżenia. Chociaż przypuszczam, że gdybym się podporządkował, mógłbym być teraz zamiast obrzucany błotem przez te same osoby bardzo chwalony. Niestety musiałbym wtedy wykonywać czyjeś polecenia a nie mieć własnego zdania. Musiałbym reprezentować jedną grupę a nie wszystkich mieszkańców.
Wysłuchiwałem wszystkich i wyciągałem wnioski. Zawsze reprezentowałem wszystkich mieszkańców Cyganów. Nigdy nie wywyższałem jednych ponad drugich. Dla mnie wszyscy mieszkańcy są równi, bez względu kim są, bez względu jakie ugrupowania reprezentują.
Nawet wtedy gdy padały pod moim adresem różne bezpodstawne zarzuty nie obrażałem się i starałem o pozyskanie środków finansowych na realizację różnych zamierzeń w naszej miejscowości.
Zdarzało mi się usłyszeć od Radnych słowa” co Ty robisz, przecież Oni tak najeżdżają na Ciebie a Ty im pomagasz” ' odpowiadałem wtedy, że nie robię tego dla osób którzy mnie szkalują ale dla wszystkich mieszkańców Cyganów bo należy patrzeć na wszystkich nie na pojedyncze osoby.
A to co zostanie zrobione z tego będą korzystać wszyscy.
Przypuszczam, że moją wypowiedzią wywołam od niektórych krytykę pod moim adresem. Mimo wszystko cieszę się , że pozostałem sobą i mogę obiecać, że moja postawa nie zmieni się.
Dla mnie wszyscy są równi, nie ma lepszych i gorszych.

Marian Tomczyk


 

 
SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA.
W dniu dzisiejszym tj.11.10. w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala na której zostałem wyróżniony medalem "SAMORZĄDOWIEC PODKARPACIA 2018".
 

 
P O R O Z U M I E N I E
Dziś tj. 14 października w Jadachach odbyło się ostatnie spotkanie wyborcze KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW „WASZ SAMORZĄD”.
Spotkanie to ,to także przypieczętowanie trójstronnej współpracy przyszłych radnych z tych trzech miejscowości to jest Chmielowa, Cyganów i Jadachów.
W Radzie Miejskiej jest 15 radnych. Jednemu radnemu trudno jest przebić się będąc w osamotnieniu, bez wsparcia innych Radnych.
Celem tego porozumienia jest wzajemne wspieranie się zarówno na forum Gminy ale i Powiatu . Nie tylko w realizacji nowych inwestycji ale i w obronie tego co już jest.
Nowa kadencja będzie kadencją bardzo trudną gdy do Rady wejdą osoby, które patrzą niezbyt przychylnym okiem na różne dofinansowania mające obecnie miejsce na terenach wiejskich np. Fundusz Sołecki czy utrzymanie Ochotniczych Straży Pożarnych.
Będzie tu potrzebny twardy, silny i nieustępliwy głos.
To porozumienie ten głos gwarantuje
Gwarantuje tym bardziej, że porozumienie to przychylność Burmistrza i jego wsparcie.

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Marian Tomczyk
 

 
Z okazji

DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

życzę

życzę nauczycielom oraz osobom związanym z oświatą.

dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, sukcesów zawodowych

Marian Tomczyk

 

 
Brak współpracy.
Od pewnego czasu przez parę osób są wypowiadane pod moim adresem słowa o „braku współpracy”.

Zastanawiam się co to oznacza?

Czy 28 tysięcy złotych, które są przekazywane na sport w Cyganach przez Radę Miejską to brak współpracy? Uważam za mój obowiązek - radnego - pozyskiwanie środków dla naszej miejscowości. Ale to jest właśnie moje otwarcie na lokalne środowiska, w tym na sportowców. Podobnie oceniam moje wsparcie dla KS Cygany przy staraniu się o bramki - moje zaangażowanie w rozmowach z burmistrzem i radnymi w tym temacie to chyba nie jest brak współpracy ze środowiskiem sportowym naszej wsi?!

Dalej, taki montaż wiaty przystankowej, to brak współpracy ze Sołtysem? - to też był przedmiot mojego zabiegania o sprawy Cygan!

Takie działania z mojej strony, których wiele tu by można przytoczyć, to nie tylko obowiązek radnego, ale i współpraca ze środowiskiem, którego ktoś nie dostrzega, bo nie chce.

Mam do tych osób, które mówią o braku współpracy z mojej strony, jedno konkretne pytanie:

Z czym zwróciliście się do mnie Panowie, a ja Wam odmówiłem?

Proszę o konkrety!

Marian Tomczyk


 

 
SPOTKANIE WYBORCZE w CHMIELOWIE KWW "WASZ SAMORZĄD".

kandydatki na radną Marii Garboś ,

. kandydata na burmistrza Wiesława Ordona

oraz radnego elekta Stanisława Skiminy

Moja obecność na tym spotkaniu jak i obecność p. Marii Garboś na spotkaniu w Cyganach wiąże się z próbą porozumienia jakie chcemy zawrzeć pomiędzy radnymi Cygan, Chmielowa i Jadach celem wzajemnego wspierania się zarówno na poziomie gminnym jak i powiatowym.

Marian Tomczyk


 

 
SPOTKANIE WYBORCZE w CYGANACH KWW "WASZ SAMORZĄD". kandydata na radnego Mariana Tomczyka oraz. Kandydata na burmistrza Wiesława Ordona

Dziękujemy Wszystkim przybyłym za wysłuchanie naszego PROGRAMU WYBORCZEGO oraz za podpowiedzi co jeszcze powinno się w nim znaleźć.
Program ten nie jest programem zamkniętym , są jeszcze inne zadania nie ujęte w nim a które należy brać pod uwagę celem ich wykonania . Takim zadaniem na pewno jest przygotowanie miejsca w którym nasza młodzież mogłaby się spokojnie spotykać. Będzie to wcześniej poprzedzone rozmowami z młodzieżą, która ma na pewno swoje przemyślenia i propozycje co do utworzenia takiego miejsca.


 

 
MARIAN TOMCZYK, lat 51, żonaty, dwoje dzieci. Doświadczony i kompetentny. Życzliwy oraz skuteczny w działaniu.

Przez trzy kadencje radny Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Podczas sprawowania funkcji radnego pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej, zasiadał w Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. Przez ostatnie 4 lata był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, reprezentując środowiska wiejskie.

Aktywnie wspiera rozwój lokalnej społeczności oraz służy pomocą w rozwiązywaniu problemów. W swojej działalności kieruje się hasłem „aby żyło się lepiej”.

Jest założycielem strony internetowej www.cygany.pinger.pl, na której regularnie umieszcza informacje o Cyganach. Twórca pierwszego regularnego czasopisma o Cyganach „Głos z Cygan” , oraz współtwórcą „Pikniku Cygańskiego”.

Propaguje kulturę poprzez udział i wspieranie Ludowego Zespołu „Cyganianki”. Sukcesywnie działa w organizacji Caritas Diecezji Sandomierskiej. Od 2003 roku jest aktywnym członkiem Zarządu stowarzyszenia Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych w Cyganach „INICJATYWA”.

Podczas kadencji radnego przyczynił się między innymi do:

- przywrócenia Gimnazjum w Cyganach,
-pozyskania funduszy na dokończenie i utworzenie Centrum Kultury Lasowiackiej,
-pozyskania samochodu pożarniczego Magirus dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Cyganach,
-modernizacji oraz wykonania większości dróg asfaltowych na terenie sołectwa,
-budowy szatni na stadionie sportowym w Cyganach ,
-renowacji zbiornika wodnego Łuzyk,
-wykonania melioracji (na Zajęczym Ługu oraz Szerokiej Ulicy)
-budowy chodnika przy drodze powiatowej.


W poprzednich wyborach obdarzyli mnie Państwo zaufaniem wybierając mnie na radnego Rady Miejskiej . Jest to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Wiem z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Cygan i moim celem jest ich rozwiązanie.

Dziś kandydując kolejny raz do rady gminy proszę Was ponownie o zaufanie. Zapewniam, że w nowej kadencji dołożę wszelkich starań, aby jak największa część Państwa oczekiwań doczekała się realizacji.
 

 
MARIAN TOMCZYK, lat 51, żonaty, dwoje dzieci. Doświadczony i kompetentny. Życzliwy oraz skuteczny w działaniu.

Przez trzy kadencje radny Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Podczas sprawowania funkcji radnego pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Rewizyjnej, wiceprzewodniczącego Komisji Budżetowej, zasiadał w Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu. Przez ostatnie 4 lata był wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, reprezentując środowiska wiejskie.

Aktywnie wspiera rozwój lokalnej społeczności oraz służy pomocą w rozwiązywaniu problemów. W swojej działalności kieruje się hasłem „aby żyło się lepiej”.

Jest założycielem strony internetowej www.cygany.pinger.pl, na której regularnie umieszcza informacje o Cyganach. Twórca pierwszego regularnego czasopisma o Cyganach „Głos z Cygan” , oraz współtwórcą „Pikniku Cygańskiego”.

Propaguje kulturę poprzez udział i wspieranie Ludowego Zespołu „Cyganianki”. Sukcesywnie działa w organizacji Caritas Diecezji Sandomierskiej. Od 2003 roku jest aktywnym członkiem Zarządu stowarzyszenia Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych w Cyganach „INICJATYWA”.

Podczas kadencji radnego przyczynił się między innymi do:

- przywrócenia Gimnazjum w Cyganach,
-pozyskania funduszy na dokończenie i utworzenie Centrum Kultury Lasowiackiej,
-pozyskania samochodu pożarniczego Magirus dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Cyganach,
-modernizacji oraz wykonania większości dróg asfaltowych na terenie sołectwa,
-budowy szatni na stadionie sportowym w Cyganach ,
-renowacji zbiornika wodnego Łuzyk,
-wykonania melioracji (na Zajęczym Ługu oraz Szerokiej Ulicy)
-budowy chodnika przy drodze powiatowej.


W poprzednich wyborach obdarzyli mnie Państwo zaufaniem wybierając mnie na radnego Rady Miejskiej . Jest to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale przede wszystkim ogromna odpowiedzialność. Wiem z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Cygan i moim celem jest ich rozwiązanie.

Dziś kandydując kolejny raz do rady gminy proszę Was ponownie o zaufanie. Zapewniam, że w nowej kadencji dołożę wszelkich starań, aby jak największa część Państwa oczekiwań doczekała się realizacji.
 

 
CO CHCEMY ZROBIĆ

- Budowa garażu przy remizie OSP Cygany
-Odwodnienie Małej Uliczki przy kościele
- Modernizacja nawierzchni drogi tzw. Kamyczkowej na bitumiczną wraz z bocznym odgałęzieniem oraz trzech dróg na Zajęczym Ługu, droga na Piasku, droga Nad Szosą
- Budowa parkingu przy kościele we współpracy z parafią
-Współpraca z Powiatem Tarnobrzeskim przy kontynuacji budowy chodnika oraz oznakowania poziomego drogi relacji Stale – Cygany - Chmielów
-Dobudowa oświetlenia ulicznego dróg: Desne, w bok Kamyczkowej, na Zajęczym Ługu, przy CKL
-Renowacja płyty boiska piłkarskiego na Stadionie
-Wykup nieruchomości za CKL po potrzeby kulturalno-rekreacyjne wsi oraz zagospodarowanie tego terenu
-Wsparcie różnych form działalności kulturalnej w Centrum Kultury Lasowiackiej
-Wspieranie organizacji pozarządowych, w tym w sferze działalności kulturalno-rekreacyjnej, sportowej, pomocy żywnościowej
-Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków dla miasta i gminy
-Budowa windy do budynku urzędu
- Budowa systemu odprowadzania nadmiaru wody z Łuzyka

Oprócz powyższych jest wiele innych zadań o których trzeba pamiętać i sukcesywnie realizować.
 

 
Rozpoczęły się prace związane z kładzeniem asfaltu na drogach w CYGANACH.
 

 

S T A R O S T A
POWIATU TARNOBRZESKIEGO

ZARZĄD POWIATU
TARNOBRZESKIEGO

ul. 1 Maja 4
39-400 Tarnobrzeg

W związku ze zbliżającym się okresem przygotowywania budżetu powiatowego na 2019 rok zwracam się z prośbą o ujęcie w nim zadania dotyczącego oznakowania drogi powiatowej Nr. 1113R relacji Stale-Cygany-Chmielów znakami poziomymi -liniami ograniczającymi-krawędziowymi.
Wykonanie tego zadania przyczyni się do bezpieczeństwa użytkowników tej drogi.
Nadmieniam, że temat ten jest już podnoszony od paru lat i powinien już być potraktowany jako temat dojrzały do realizacji.
Podobne linie ograniczające , które zostały wykonane na drodze powiatowej pomiędzy Furmanami a Trześnią zdały egzamin i poprawiły zarówno bezpieczeństwo jak i komfort jazdy kierowców.

Drugim zadaniem, o które proszę aby umieścić
w przygotowywanym projekcie budżetu jest dokończenie chodnika w miejscowości Cygany.
Temat ten również jest poruszany i oczekiwany przez mieszkańców Cygan od paru lat i powinien być w jak najszybszym czasie dokończony.


Z poważaniem
Marian Tomczyk


 

 
Zapraszamy na
koncert organowy z towarzyszeniem puzonu w ramach Festiwalu muzyki kameralnej i organowej „MARGARITAE BAROCI”
28 września, piątek, godz. 18:30
Kościół parafialny w Cyganach


W programie:

J.L.Krebs – Fantazja chorałowa i fuga G-dur

H.Purcel –Aria

G.F.Haendel – Ombra mai fu (Xerxes)

J.S.Bach – Ich ruf zu Dir, Herr Jesu Christ BWV 639

J.S.Bach – Aria chorałowa z Kantaty BWV 1083 „Vater unser im Himmelreich”

J.S.Bach – Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645

J.S.Bach – Quia fecit mihi magna (Magnificat) BWV 243

J.S.Bach – Meine Seele erhebt den Herr'n BWV 648

J.S.Bach – Preludium i fuga a-moll BWV 543

C.Franck – Andantino

A.Dvorak – Romance

więcej na stronie
http://www.nowadeba.pl/kalendarz-wydarzen/art,1215.html
 

 
Program "Czyste Powietrze" - zaproszenie na spotkanie informacyjne

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie zaprasza w czwartek 27 września 2018 r. o godz. 18:00 do Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie na spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze", polegającego na dofinansowaniu termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz wymianie źródła ciepła - dotacja do 90% kosztów kwalifikowanych (wielkość dofinansowania uzależniona jest od dochodu na członka gospodarstwa domowego).
źródło http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/art,6348,program-czyste-powietrze-zaproszenie-na-spotkanie-informacyjne.html