• Wpisów: 1949
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 3 godziny temu
  • Licznik odwiedzin: 348 951 / 4351 dni
 
cygany
 
Prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz podjął decyzje o likwidacji dofinansowania do MKS-ów które dojeżdżają do Sandomierza i Nowej Dęby. Mieszkańcy sołectw Chmielów i Cygany prawdopodobnie będą musieli szukać innych środków komunikacji.

W połowie października Janusz Paruzel szef Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Tarnobrzegu otrzymał informacje, że połączenia poza miasto nie będą dotowane przez samorząd. Jest to decyzja prezydenta Norberta Mastalerza w którego ocenie finansowanie przez niego połączeń z Sandomierzem i Nową Dębą jest niezgodne z prawem. Mastalerz za pośrednictwem mediów informował, że złożył władzom zainteresowanych miast propozycje aby to one zajęły się finansowaniem linii obsługujących ich mieszkańców.

25 października w nowodębskim magistracie - w ramach Komisji Budżetowej - odbyło się spotkanie burmistrza, radnych oraz przedstawicieli MKS-u i PKS-u mające na celu zapoznanie się z problemem i wypracowanie satysfakcjonujących obie strony rozwiązań. Wedle relacji przewoźnika zainteresowanie kursami jest wysokie. Korzystają z nich osoby dojeżdżające do szkół i pracy. Niewykluczone, że są one utrzymać się bez dopłaty ze strony samorządu (mówiono o dopłacie sięgającej nawet 70 tys rocznie). Ustalono, że po zapoznaniu się i przeanalizowaniu konkretnych danych liczbowych samorząd Nowej Dęby podejmie decyzje o kształcie swojego ewentualnego udziału w dotowaniu kursów.

art. ze strony infonowadeba
www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=791

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.