• Wpisów: 1827
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis: 2 dni temu, 14:12
  • Licznik odwiedzin: 322 334 / 3820 dni
 
cygany
 
Cygany: OŚRODEK ZDROWIA W CHMIELOWIE - co dalej?

Pod koniec ubiegłego roku(2016) rozeszła się pogłoska, że Starostwo {Powiatowe w Tarnobrzegu planuje sprzedać Ośrodek Zdrowia w Chmielowie, którego jest prawowitym właścicielem. W związku z tym odbyło się nawet spotkanie w którym udział wzięli między innymi sołtysi z Chmielowa, Cyganów, Jadachów jak również p. Radna z Chmielowa.
Wtedy na jednej z Sesji Rady Miasta Nowej Dęby wyraziłem swoją dezaprobatę w związku z brakiem nie tylko informacji o takim spotkaniu ale jakiejkolwiek informacji w tym temacie.
Nie podzielam zdania , żeby nie mieszać w to mieszkańców.
Uważam, że to właśnie mieszkańcy powinni być o takich sprawach informowani w pierwszej kolejności i powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w tym temacie bo ten Ośrodek powstał z myślą o nich i dla nich.
Należy  przypomnieć, że Ośrodek ten nie został wybudowany przez Starostwo lecz został on mu przekazany w ramach „prezentu” podczas reformy administracyjnej kiedy to powstawały powiaty.
Ośrodek jest własnością Powiatu czyli Nas Mieszkańców (przecież jesteśmy mieszkańcami POWIATU TARNOBRZESKIEGO), więc jako współwłaściciele mamy prawo współdecydować o naszej własności. To Powiat powstał i funkcjonuje dla mieszkańców a nie mieszkańcy żyją dla Powiatu.
Nie będę się zagłębiał w przyczyny sprzedaży gdyż jak powiedziałem nie byłem obecny na spotkaniu , które się odbyło i wszystkie moje wypowiedzi mogłyby się mijać z prawdą i byłyby jedynie domysłami.
Trudno zrozumieć postawy Powiatu ale” jeśli nie wiadomo o co chodzi , chodzi o pieniądze”.
Ośrodek Zdrowia funkcjonował zanim powstały Powiaty, funkcjonuje i dalej powinien funkcjonować i służyć mieszkańcom.
Marian Tomczyk

ośrodek zdrowia.jpg

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.