Wpisy użytkownika Cygany z dnia 10 kwietnia 2019

Liczba wpisów: 3

cygany
 
DZIKIE WYSYPISKO

Kiedy parę miesięcy temu na teren Cygan (droga relacji Cygany – Stale – po lewej stronie jadąc od Cygan)  zostały wywiezione gumowe odpady z jakieś firmy wydawało się, że jest to przypadek odosobniony. Niestety tak nie jest. Okazuje się, że w tym miejscu ciągle przybywa różnego rodzaju odpadów. W ostatnim czasie ktoś wywiózł tam zużyte opony. Fakt ten został zgłoszony odpowiednim służbom. Powoli to miejsce zaczyna przypominać wysypisko śmieci.
Ktokolwiek widział kto wywozi w to miejsce odpady proszony jest o kontakt.
Nie zezwólmy aby w naszej miejscowości powstało dzikie wysypisko śmieci, które ktoś będzie musiał kiedyś zlikwidować i wyłożyć na jego likwidację  i utylizację znajdujących się tam odpadów odpowiednie środki finansowe. Zadbajmy wspólnie o czystość w naszej miejscowości.
w1.jpg


w2.jpg


w3.jpg


w4.jpg
 

cygany
 
KIERMASZ EKONOMI SPOŁECZNEJ
10.04.2019 r. Miedzyuczelniana BIBLIOTEKA CYFROWA w Stalowej Woli była gospodarzem Kermaszu Ekonomi Społecznej na który został zaproszony Zespól "CYGANIANKI" aby swoim występem uswietnić to wydarzenie.
s1.jpg


s2.jpg


s3.jpg


s4.jpg
 

cygany
 
W DNIU 07.04.2019 PANIE Z ZESPOŁU CYGANIANKI WRAZ Z PANIAMI Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W CYGANACH PREZENTOWAŁY SWOJE RĘKODZIEŁO ZWIĄZANE Z WIELKANOCĄ NA ZAMKU W BARANOWIE SANDOMIERSKIM. PANI TERESA WALSKA PROWADZIŁA WARSZTATY " MALOWANIA'' PISANEK WOSKIEM, TAK JAK TO ROBIŁY DAWNIEJ NASZE BABCIE I MAMY. ZAINTERESOWANIE ZWŁASZCZA DZIECI BYŁO DUŻE.
b1.jpg


b2.jpg


b4.jpg


b5.jpg