Wpisy użytkownika Cygany z dnia 13 września 2018

Liczba wpisów: 2

cygany
 
O G Ł O S Z E N I E

Parafialny Zespół Caritas w Cyganach informuje, że w związku z wejściem nowego programu pomocowego dot. pomocy żywnościowej oraz przygotowywaniem listy do Caritas w Sandomierzu wszyscy zainteresowani powinni do dnia 20 września br. wybrać z Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie  odpowiednie skierowania.
Skierowania prosimy o składanie do. p. Mariana Tomczyka.


Caritas_pl.jpg
 

cygany
 

Stowarzyszenie Kulturalne „Cyganiacy” w Cyganach rozpoczęło realizację projektu pod nazwą „Wieczornica patriotyczna upamiętniająca wydarzenia historyczne sposobem na integrację pokoleń”. Projekt będzie realizowany w Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach, główny jego cel to upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez promocję postaw patriotycznych, a także integracja dzieci, młodzieży i osób starszych we wsi Cygany. Wieczornicę poprzedzą liczne warsztaty rękodzieła artystycznego i zajęcia kulinarne, podczas których uczestnicy, pod okiem instruktorów nauczą się różnych technik wykonywania ozdób oraz upominków również cukierniczych o tematyce patriotycznej. Wykonane upominki i ozdoby zostaną wręczone uczestnikom wieczornicy, którzy również będą mogli degustować potrawy tradycyjne naszego regionu. Do współpracy w projekcie zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Cyganach.

Harmonogram zajęć:

20 września, godz.16:30 – zajęcia techniką FOAMIRAN

25 września, godz.16:30 – zajęcia techniką QUILLING

27 września, godz. 16:30 – zajęcia techniką MAKRAMA

4 października, godz.15:00 – HAFT LASOWIACKI

18 października, godz.15:00 – PAPIEROPLASTYKA

25 października, godz.15:00 – PAPIEROPLASTYKA

6 listopada, godz. 16:30 – zajęcia techniką QUILLING

8 listopada, godz. 16:30 – zajęcia ozdób z filcu

12 listopada, godz. 16:00 – warsztaty kulinarne

14 listopada, godz.16:00 – warsztaty kulinarne

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie przy Fundacji Fundusz Lokalny SMK. Projekt współfinansowany również przez samorząd Województwa Podkarpackiego, Powiat Stalowowolski, Powiat Tarnobrzeski oraz Gminę Nowa Dęba.

Źródło strona MiG Nowa Dęba
d5.jpg