Wpisy użytkownika Cygany z dnia 13 lipca 2018

Liczba wpisów: 2

cygany
 
W dniu dzisiejszym tj. 12.07.2018 r.w godzinach porannych , prawie w tym samym miejscu co zawsze można było się natknąć na taką niespodziankę.
kam1.jpg


kam2.jpg
 

cygany
 
Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz Stowarzyszenie Kulturalne "Cyganiacy" w Cyganach zapraszają na XI Dzień Kultury Lasowiackiej w Cyganach, który odbędzie się 22 lipca 2018 r. (niedziela) od godz. 16:00 na placu przy CKL. To kolejna edycja wydarzenia, podczas którego zaprezentują się zespoły ludowe, kapele oraz grupy tańca ludowego, które wezmą udział w konkursie na najlepiej wykonaną polkę i oberka. To święto kultury ludowej we wsi Cygany, uznawanej za kolebkę kultury lasowiackiej - wydarzenie promujące tę kulturę w naszym regionie. Działa tu kilka zespołów ludowych, skupiających w swoich szeregach trzy pokolenia, wielu uzdolnionych artystów amatorów zajmuje się rękodziełem artystycznym. Również w Cyganach zarejestrowanych jest kilka potraw regionalnych, które otrzymały prestiżowy certyfikat potrawy tradycyjnej.

Na najmłodszych czekać będzie bezpłatna dmuchana zjeżdżalnia, konkursy z zasad ruchu drogowego i inne atrakcje. Ciekawostką spotkania będzie stanowisko wystawiennicze trofeów myśliwskich , dla wszystkich planujemy bogate stoisko gastronomiczne. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.
Zapraszamy!

Źródło
www.nowadeba.pl/kalendarz-wydarzen/art,1187.html