Wpisy użytkownika Cygany z dnia 20 marca 2018

Liczba wpisów: 1

cygany
 
RADNY dlaczego nie SOŁTYS?

Spotykam się z zapytaniami dlaczego nie startuję na funkcję Sołtysa?
Prawnie jedna funkcja nie eliminuje drugiej.
Można być i Radnym i Sołtysem w jednej osobie.
Tylko taka „choinka” przystrojona w funkcję Radnego i Sołtysa przyniesie korzyści?
Mieszkańcom? - na pewno nie .
Jedynie osobie, która by była zarazem Radnym i Sołtysem.
Trzeba  przyznać, że miała by niezłe pieniążki z tego tytułu.
Ale czy w tym wszystkim chodzi tylko o korzyści finansowe.
Na pewno tacy ludzie są, którzy dołożą wszelkich starań aby zostać i Radnym i Sołtysem a może jeszcze kimś aby tylko osiągnąć jak największe korzyści finansowe.
Ja do takich ludzi nie należę.
Funkcja Radnego czy Sołtysa to dwa oddzielne „stołki”, które się „zazębiają” ale mają oddzielne zadania i wymagają poświęcenia odpowiednio dużej ilości czasu , którego przy normalnej pracy niestety w tym przypadku po prostu by brakowało.
A pełnić dwie funkcje i nie móc się z nich uczciwie wywiązywać i poświęcać swoim obowiązkom odpowiedniej ilości czasu to szkoda dla wszystkich mieszkańców , których się reprezentuje.
W tym wypadku mieszkańców Cygan.
Startując na funkcję Radnego czy Sołtysa powinno się mieć na uwadze przede wszystkim dobro  mieszkańców i to co można dla nich zrobić a nie myśleć o swoich korzyściach finansowych i dążyć do posiadania jak największej ilości funkcji aby osiągnąć jak największe korzyści.
Będąc Radnym i Sołtysem w jednej osobie otrzymywał bym niezłą  kasę ale mi osobiście wystarczy to co mam oraz świadomość , że z mojej funkcji wywiązuję się dobrze co nie byłbym w stanie powiedzieć piastując dwa stanowiska bo nie byłoby to po prostu możliwe.
Dla mieszkańców Cygan dużo lepszym rozwiązaniem jest gdy Radnym i Sołtysem są dwie różne osoby z bardzo prostej przyczyny.
Należałoby zadać pytanie co jest lepsze gdy jest do załatwienia jakaś sprawa , jakaś inwestycja to  Burmistrza „gnębi” dwie osoby  Radny i Sołtys a nie jedna osoba z dwoma funkcjami.
Większe prawdopodobieństwo pozytywnego załatwienia  spraw występuje gdy chodzi za nią więcej osób a nie jedna. Wtedy po prostu widać, że dana rzecz, dana inwestycja jest w danej miejscowości potrzebna.
Chyba , że wchodziłbym do Burmistrza i przedstawiał się  , że najpierw mówię jako Radny a następnie jako Sołtys. Tylko czy Burmistrz widział by dwie osoby czy dalej jedną?
Albo jeszcze lepiej – załóżmy, że  na 13.00  umawiałbym się w danej sprawie  jako Radny z Cygan a na 13.30  w tej samej sprawie jako Sołtys z Cygan. Ciekawe jakbym był  wtedy postrzegany. Uważam, że w interesie mieszkańców  Cygan  najlepszym rozwiązaniem  jest rozgraniczenie funkcji Radnego i Sołtysa  pomiędzy więcej niż jedną osobę.
Bo tak jak mówiłem funkcja Radnego i Sołtysa piastowane przez jedną osobę powodowałoby jedynie korzyści finansowe tej osoby a nie powodowałoby korzyści dla mieszkańców i nie ma  wytłumaczenia , że przy jednej okazji można pozałatwiać wszystko bo tak nie jest.

Marian Tomczyk

indeks.jpg


1.jpg