Wpisy użytkownika Cygany z dnia 27 lutego 2018

Liczba wpisów: 4

cygany
 
26 lutego br. odbyły się Komisja Budżetowa i Oświatowa Rady MiG Nowa Dęba.
W wolnych wnioskach zostały poruszone tematy dotyczące Cygan

- Osadnik
- Pomnik upamiętniający ofiary I Wojny Światowej
 (między innymi chodziło o włączenie go w obchody 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę - chodzi o tablicę znajdującą się na krzyżu przy wyjeździe z Cygan w stronę Chmielowa).
DSC-6926.jpg,maxwidth,1280,maxheight,701.jpg
 

cygany
 

Aktualności Stypendia i nagrody sportowe rozdane
Stypendia i nagrody sportowe rozdane


W poniedziałek 26 lutego 2018 roku w Sali Kameralnej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie miało miejsce rozdanie nagród i stypendiów sportowych za osiągnięcia w 2017 roku. Spośród zaproszonych gości przybyli:
Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba,
Leszek Mirowski – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba,
Marian Tomczyk – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Stanisław Skimina – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu,
Stanisław Pręga – Prezes PZW Koło nr 12 w Nowej Dębie. Licznie przybyli również zawodnicy wraz z rodzicami oraz trenerzy.

Za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w 2017 roku Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Zarządzeniem nr 637/2018 z dnia 30 stycznia 2018 roku przyznał 5 stypendiów sportowych, 16 nagród dla zawodników oraz 6 nagród dla trenerów. 2 nagrody dla trenerów sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba przyznał Dyrektor SOSiR – Adam Szurgociński. Każdy laureat odebrał z rąk Burmistrza list gratulacyjny oraz upominek książkowy.
Więcej na stronie
www.sportnowadeba.pl/stypendia-i-nagrody-sportow…
SPORT1.JPG


SPORT2.JPG


SPORT3.JPG


SPORT4.JPG
 

cygany
 
Gminny konkurs „Oryginalna palma wielkanocna”

Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w gminnym konkursie „ORYGINALNA PALMA WIELKANOCNA”. Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki znaczenia palmy wielkanocnej w obrzędowości ludowej. Konkurs stwarza okazję do indywidualnej i zbiorowej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia palm. Palmy trzeba dostarczyć do CKL do 21 marca 2018 r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 24 marca 2018 r. o godz. 17:00 w CKL w Cyganach. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie w kościele parafialnym w Cyganach w Niedzielę Palmową.
palma.jpg