Wpisy użytkownika Cygany z dnia 20 lipca 2017

Liczba wpisów: 1

cygany
 
X jubileuszowy Dzień Kultury Lasowiackiej


Jubileuszowa, X edycja Dnia Kultury Lasowiackiej odbyła się w niedzielę 16 lipca w Cyganach. Tradycyjnie na scenie plenerowej obok budynku CKL prezentowały się zespoły działające na terenie gminy Nowa Dęba, promujące kulturę ludową naszego regionu.

    Przed publicznością zgromadzoną przed sceną przy Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach wystąpiły zespoły i kapele ludowe. Prezentowały się grupy artystyczne działające w CKL - zespół dziecięcy "Rutka", zespół "Cyganianki" z kapelą "Lasowiacy", Zespół Śpiewaczy "Bielowianie" z Rozalina, Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie” z Kapelą oraz Miejska Orkiestra Dęta z Nowej Dęby. Gościnnie wystąpiła także kapela ludowa "Padwianie" z Padwi Narodowej. Jak co roku, dla najmłodszych przygotowana została dmuchana zjeżdżalnia, a dla wszystkich zaplanowano bogate stoisko gastronomiczne.
    Jubileuszową, X edycję wydarzenia uświetnił swoją obecnością burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Razem z pomysłodawczynią Dnia Kultury Lasowiackiej - Haliną Ordon z zespołu "Cyganianki", wręczył zasłużonym podziękowania za wieloletni wkład i pomoc w organizacji wydarzenia, które promuje kulturę ludową naszego regionu. W obecności mieszkańców Cyganów burmistrz razem z przewodniczącym Komisji Kultury Rady Miejskiej Stanisławem Skiminą wręczył "Cyganiankom" Kryształowy Liść Dębu. Został on przyznany przez Radę Miejską z okazji obchodzonego w tym roku 20-lecia Zespołu "Cyganianki" jako Zasłużonemu dla Miasta i Gminy Nowa Dęba.
    Podziękowanie od burmistrza Nowej Dęby trafiło także do Henryka i Jana Tutków z Cyganów, którzy odnieśli sukces na wystawie zwierząt hodowlanych podczas Targów Rolniczych w Boguchwale. Obsługę Dnia Kultury Lasowiackiej zabezpieczał Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie oraz filia SOK - Centrum Kultury Lasowiackiej.

Źródło : Strona MiG Nowa Dębsa
Więcej zdjęć w galerii pod adresem:

www.nowadeba.pl/(…)galeria.html…
k1WWwl6haFOE6tCTiHtf,dsc_5836.jpg