Wpisy użytkownika Cygany z dnia 24 sierpnia 2016

Liczba wpisów: 1

cygany
 
Do OŚWIADCZENIA ZARZĄDU KS
W związku z Oświadczeniem Zarzadu KS umieszczonego na stronie KS uwidaczniającego niezrozumienie przez autora tego Oświadczenia mojego wpisu parę słów wyjaśnienia.
Wydaje mi się, że osoba , która pisała to oświadczenie niestety nie zrozumiała mojego wpisu, który brzmiał : „Mam nadzieję , że ŚWIĘTO CHLEBA , które się odbędzie w Cyganach 28 sierpnia będzie datą która połączy i pogodzi wszystkie zwaśnione strony a chleb, który będzie dzielony pojedna wszystkie zwaśnione strony.”
Nigdzie w tym wpisie nie jest napisane, że ma być jakieś pojednanie podczas tej uroczystości.
Jest wyrażona jedynie nadzieja, że może dzięki temu Świętu dojdzie do pojednania.
Będzie dzielony chleb podczas tego Święta i mam nadzieję , że ten chleb połączy zwaśnione strony bo nie wyobrażam sobie aby dzieląc się nim dzielili się tylko zewnętrznie a w serce zostało kamieniem. Przecież to symboliczne dzielenie się jest ukazaniem jedności i przyjaźni.
Chociaż w oświadczeniu jest kategoryczna negacja takiego pojednania ja jednak mam nadzieję, że do takiego pojednania może dojść. Wszyscy jesteśmy ludźmi i czasami wystarczy tylko chwila aby podać sobie ręce. Zawsze jest na to odpowiedni czas i pora.
Cieszą jednak słowa mówiące o gotowości do rozmów. .
Prosiłbym aby skonkretyzować słowa „my również mamy nadzieję że będą to ostatnie derby, myśląc o tym w innym kontekście.”.
Nie chciał bym aby podobnie jak autor tego oświadczenia źle zrozumiał niektóre wątki być może mające całkiem inne znaczenie .
Wolę się więc zapytać niż wyciągać błędne wnioski.
Jeśli zaś chodzi o słowa zawarte w oświadczeniu i brzmiące „było by to niestosowne i poniżające dla przybyłych gośc” całkowicie się z nimi zgadzam.
Nie wyobrażam sobie aby ktoś oficjalnie „zmuszał” kogokolwiek do pojednania podczas tego Święta. Potępiłbym to z całą stanowczością. Byłoby to bardzo nietaktowne.
Inna sprawa gdyby z takim pojednaniem wystąpiły zainteresowane strony.
Na pewno spotkałoby się to nie tylko ze słowami uznania wśród gości jak i ich aplauzem.
Pozdrawiam serdecznie .
Marian Tomczyk