Wpisy użytkownika Cygany z dnia 17 sierpnia 2016

Liczba wpisów: 1

cygany
 


21 sierpnia na stadionie sportowym w Cyganach odbędą się pierwsze w historii Cygan derby pomiędzy LZS CYGANY a KS CYGANY .
Pierwsze i mam nadzieję ostatnie.
Ostatnie bo niestety nie przynoszą nam jako miejscowości chwały i prestiżu ale wręcz przeciwnie.
Ostatnie bo mam nadzieję, że osoby mające coś do powiedzenia w obydwu klubach będą dążyły do zmiany tej sytuacji poprzez pojednanie i stworzenie jednej drużyny.
Nie wystarczy jednak tylko mówić, że chcemy zgody i pojednania ale należy wyciągnąć rękę i dążyć do niej .
Należy skończyć ze wzajemnym obwinianiem się, wyśmiewaniem czy też  donoszeniem jednych na drugich. Nikomu to nie przysparza splendoru a na pewno nie Cyganom jako miejscowości.
Dzięki nam korzystają inni.
Jest prawdą , że zwaśnionymi ludźmi lepiej jest rządzić „wkładając” od czasu do czasu „małą igiełkę” mającą rozjątrzyć i nie doprowadzić do jedności.
Tylko komu na tym zależy?
Kto do tego dąży?
Dlaczego niektórzy uważają , że mieszkańcy , którzy nie poierają jednej drużyny są jej wrogami i odwrotnie.
Jest wielu mieszkańców, którzy nie popierają ani jednej drużyny ani drugiej. Starają się być neutralni i nie są wrogami żadnej z nich. Chcą po prostu normalności.
Ja osobiście też staram się również być neutralny. Nie wywyższać żadnej z drużyn.
Niestety przez niektórych jestem ukazywany jako wróg jednej czy drugiej strony i chociaż , że popieram jednych czy drugich. Starałem się mówić jasno , że jestem radnym wszystkich mieszkańców i nikogo nie wywyższam ani nie poniżam. Niestety takie pomówienia przez niektóre osoby są dalej rozprzestrzeniane. Tylko dlaczego? Dlatego aby  moją osobę  ukazać w złym świetle czy może po to aby ktoś mnie znienawidził?
Kto i jaki ma sens w rozprzestrzenianiu tych opinii.
Każdego kto tak mówi nie omieszkam nazwać kłamcą .
Dla mnie wszyscy są równi. Z każdym mogę porozmawiać. Żadnej drużynie nie zaszkodziłem i nie zaszkodzę. Nie wystąpię również przeciwko któremuś z klubów bo nie przyłożę ręki do niszczenia drugiego człowieka.
Nienawiść ludzka do niczego dobrego nie prowadzi.
Niestety te nienawiści zaczynają się powoli przenosić na dzieci ze szkoły podstawowej i właśnie temu powinniśmy kategorycznie powiedzieć nie.
Wszyscy jesteśmy jednakowymi mieszkańcami Cygan, wszyscy mamy równe prawa.
Przestańmy nienawidzić jedni drugich i dążmy do pojednania bo życie jest zbyt krótkie aby żywić się nienawiścią i zbyt szybko przemija.
Mam nadzieję , że ŚWIĘTO CHLEBA , które się odbędzie w Cyganach 28 sierpnia będzie datą która połączy i pogodzi wszystkie zwaśnione strony a  chleb, który będzie dzielony  pojedna wszystkie zwaśnione strony.

Marian Tomczyk

PS. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem. Wiem, że moja wypowiedź przez niektórych będzie krytykowana ale to będą krytykować tylko ci którym chodzi tylko o rozłam w naszej miejscowości a nie o jej jedność.
Cygany były i będą zjednoczone bo tylko tak możemy zyskać i obojętnie czy funkcjonują jeden, dwa czy może trzy kluby sportowe.