Wpisy użytkownika Cygany z dnia 12 lutego 2016

Liczba wpisów: 2

cygany
 

W niedzielę 24 stycznia 2016 r. w CKL w Cyganach zostało zorganizowane noworoczne spotkanie w świątecznym klimacie pt. ,, Hej kolęda , kolęda ...”. Pomysł na takie wydarzenie okazał się bardzo trafny, gdyż sala widowiskowa wypełniona była po brzegi. Gości w dobry nastrój wprowadziła na początek Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa pod batutą p. Marka Kosiora. Przepiękny koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży zachwycił wszystkich, co zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnie zaprezentowały się dzieci ze SP w Cyganach w programie ,, Jasełka Bożonarodzeniowe ''. Wystąpiły w przepięknych strojach, specjalnie przygotowanych na tę okazję. Mali artyści wzruszyli publiczność i wzbudzili uznanie swoim zaangażowaniem. Wszyscy zebrani w CKL miło spędzili czas, oglądając występy artystów przy filiżance herbaty i pysznym cieście, przygotowanym przez rodziców dzieci występujących w przedstawieniu. Organizatorem spotkania było CKL i SP w Cyganach.
 

cygany
 

6 lutego 2016 r. CKL w Cyganach zorganizowało imprezę ostatkową, na która złożyło się wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu był występ grup artystycznych działających w CKL: dziecięcego zespołu ludowego „Rutka” i młodzieżowego zespołu śpiewaczego„Koniczynka” z udziałem kapeli „Lasowiacy”. Licznie zgromadzona publiczność występy młodych artystów nagrodziła gromkimi brawami. Nie obyło się bez niespodzianki - rodzice dzieci przygotowali tort dla małych wykonawców z okazji 3 lat działalności, warto podkreślić, że dzieci uczą się ludowych pieśni, czasami bardzo trudnych, bo wykonywanych gwarą naszych przodków.

Następnie została otwarta VIII wystawa rękodzieła artystycznego. To kolejna edycja wydarzenia, w czasie którego osoby z wielkim talentem i pasją prezentują swoje prace wszystkim zainteresowanym - wykonane różnorodnymi technikami z ogromnym kunsztem. Miłym akcentem tego wieczoru było również otwarcie wystawy malarstwa pani Anny Kopeć z Chmielowa. Podziękowania dla artystów złożyli radni: p. Danuta Serafin i p. Marian Tomczyk. Zgromadzone prace można podziwiać do środy 10 lutego 2016 r. włącznie.

Ostatnim punktem wieczoru był bal karnawałowy dla osób 50+, już tradycyjnie organizowany od wielu lat w naszej placówce. Blisko 100 osób uczestniczących w tym wydarzeniu miło spędziło czas, rozmawiając o swoich pasjach, wymieniając się doświadczeniem artystycznym i przede wszystkim tańcząc. Był to wieczór integracyjny dla osób z wielu miejscowości naszej gminy.