Wpisy użytkownika Cygany z dnia 2 listopada 2014

Liczba wpisów: 2

cygany
 

Serdecznie zapraszamy 4 listopada 2014 r. o godz. 18:30 do CKL w Cyganach na „Zaduszki Poetyckie”.

"Życie ludzkie jak iskra, jak płomyk zdmuchnięty powiewem wiatru, jak wiersz niedokończony - błyska i gaśnie", ale przecież coś pozostaje...

Tradycją Samorządowego Ośrodka Kultury stały się organizowane w listopadzie zaduszki poetyckie, które wprowadzają w nastrój refleksji, zadumy nad mijającym czasem i nieodwracalnymi wyrokami losu, które pomagają "zatrzymać się" na chwilę w pogoni codziennych obowiązków i zastanowić się nad sensem istnienia, dotrzeć w głąb własnych, skrywanych myśli, przeżyć chwile skupienia i skierować myśli ku nieobecnym bliskim i tym, których nie znaliśmy, ku nieobecnym poetom. Tym razem zawitamy również do CKL w Cyganach.
 

cygany
 

Pani Zofia malować chciała od zawsze, ale wychowywanie dzieci, prowadzenie domu, praca w ogrodzie i praca zawodowa nie pozostawiały zbyt wiele czasu na malowanie. Malarstwo uprawiała sporadycznie. Od 2010 roku jest na wcześniejszej emeryturze, więc dysponuje większą ilością wolnego czasu, który poświęca na malowanie. Maluje nie tylko kwiaty i pejzaże, ale również próbuje swych sił w portrecie. Oprócz malarstwa uprawia rękodzieło artystyczne (serwetki, bieżniki).

Corocznie bierze udział w Wystawach Twórczości Plastycznej Nowa Dęba.

Urodziła się w 1955 roku w małej wsi na Lubelszczyźnie. Jest absolwentką Państwowego Studium Kulturalno - Oświatowego w Krośnie. Mieszka w Chmielowie.
Od 1976 do 1978 roku pracowała w Klubie Fabrycznym Zakładów Metalowych „Dezamet” w Nowej Dębie. Była członkiem działającej od 1983 roku grupy plastyków „Paleta”, brała udział w wystawach zbiorowych jej członków.

Uczestniczyła w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych:
1986 – Rabka,
1987 – Służewiec (?)
1992 – Polichna,
1993 – Polichna,
1994 – Ożarów.

Wystawy indywidualne:
2010 – Miejski Dom Kultury w Łańcucie
2010, 2012, 2014 – Gminny Ośrodek Kultury w Majdanie Królewskim.
2012 – Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.

Zapraszamy na otwarcie wystawy do Centrum Kultury Lasowiackiej w Cyganach już 7 listopada 2014 r. godz. 18:30