Wpisy użytkownika Cygany z dnia 25 maja 2013

Liczba wpisów: 2

cygany
 
27 maja br. o godz.15.00 w sali narad UMiG Nowa Dęba odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Aportu Rady Miejskiej.

Jednym z punktów posiedzenia będzie rozpatrzenie wniosków Rodziców z soł. Chmielowa i Cyganów dotyczących funkcjonowania szkół skierowanych do komisji.
 

cygany
 

Akademia przygotowana przez panią Wandę Kosik uświetniła dziś obchody święta szkoły w Cyganach. Obchody rozpoczęły się mszą świętą, którą w parafialnym kościele odprawił ks. Krzysztof Kułaga, następnie uczniowie wraz ze sztandarem udali się do szkoły, by uczcić ten wyjątkowy dzień wierszem i piosenką przy akompaniamencie gitar.Pani  Danuta Serafin dyrektor Zespołu Szkół w Cyganach przypomniała wszystkim zebranym w tym szczególnym dniu, że już od 18 maja 1995 roku imię Ojca Świętego nosi Szkoła Podstawowa w Cyganach, a od 2007 roku także Gimnazjum.

Przygotowania do uroczystości zjednoczyły wszystkich: rodziców, nauczycieli i uczniów. Uświetnieniem Święta Szkoły była ,,Cukiernia Mieszczańska" przygotowana przez uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej, ich Rodziców i Wychowawcę. W cukierni można było zakupić przepyszną kremówkę papieską, a także kawę i herbatę.  Ważnym elementem dekoracji przygotowanej na tę okazję były słowa :,,Nie wszystek umrę; to, co we mnie niezniszczalne staje teraz twarzą w twarz z tym, który jest”. Myślą przewodnią spektaklu teatralnego przygotowanego przez uczniów kl. II i III gimnazjum było ukazanie Jana Pawła II  nie tylko jako ukochanego przez młodzież  papieża, nauczyciela, ale także, a może przede wszystkim  jako zwykłego człowieka, który tak jak my, lubił kremówki A tego szczególnego dnia- 18 maja 2013 roku,  kremówki smakowały nam najbardziej…Pani Dyrektor podziękowała Pani Wandzie Kosik i Pani Elżbiecie Krząstek - Janeczko oraz Uczniom za przygotowanie tak wspaniałej akademii, a Rodzicom za współpracę i smakowite wypieki. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor zacytowała i skierowała do Nauczycieli, Uczniów i Rodziców słowa Jana Pawła II :,,O Was stale myślę, za Was się modlę, z Wami szukam dróg duchowego zjednoczenia i współpracy".
Wanda Kosik i Anna Pałys