Wpisy użytkownika Cygany z dnia 18 maja 2013

Liczba wpisów: 4

cygany
 
Powoli z ziemi zaczyna wyłaniać się zarys przyszłej szatni budowanej przy stadionie LZS Cygany.
Na chwilę obecną fundamenty zostały zostały pociągnięte do góry przy pomocy bloczków betonowych , ocieplone i zaizolowane.
Wydaje się jednak, że prace posuwają się zbyt wolno.
 

cygany
 
9 maja jest obchodzony tradycyjnie w naszej szkole jako Dzień Europejski. W tym roku za motto akademii, będącej podsumowaniem projektu edukacyjnego kl.II i III gimnazjum przygotowanej przez p. Annę Pałys i p. Renatę Kozdębę posłużyły słowa Stanisława Wyspiańskiego: ,,A to Polska właśnie". 
Uczniowie Zespołu Szkół w Cyganach podróżowali tym razem wehikułem czasu wraz z tajemniczym gościem z samych Emiratów Arabskich. Niezwykłe biuro podróży ,,Gdzie oczy poniosą" starało się sprostać wymaganiom hojnego szejka, który obiecał przywieźć dzieciom śnieg i bałwana.W ofercie fakultatywnej znalazła się ,,Polska wierszem malowana", spotkanie z prawdziwymi Ślązakami - Ecikiem i Francikiem, znanymi z dowcipów o Masztalskim, podróż w czasy legendarne, by stanąć oko w oko z Lechem, Czechem i Rusem, ,,Grunwald" dla widzów o mocnych nerwach i na koniec na specjalne życzenie klienta- wizyta na planie,,Kuchennych rewolucji" w wykonaniu zjawiskowej w tym odcinku Magdy Gessler z udziałem takich sław jak Okrasa, Paskal i Sowa. Nasz zagraniczny gość dowiedział się od wirtuozów kuchni, że polskie owoce i warzywa są zdrowe i smaczne, a najwięcej witaminy mają... cygańskie dziewczyny, bo jedzą żurawiny. To pewne, że ,,dolarowy szejk" będzie długo jeszcze wspominał śliczną panią Jadzię z naszego biura podróży!

                                   Anna Pałys