Wpisy użytkownika Cygany z dnia 28 czerwca 2012

Liczba wpisów: 2

cygany
 
Gmina Nowa Dęba reprezentowana przez zespół Cyganianki z Cygan i członków PSL uczestniczyła w II Zielonym Pikniku Podkarpackim w Grębowie, który odbył się 24 czerwca 2012 roku. Podczas Pikniku został przeprowadzony konkurs ZMAGANIA GMIN. Grupa reprezentująca Nową Dębę wywalczyła I miejsce.

W czasie imprezy podziwiano i degustowano różnorodność potraw regionalnych i potraw z użyciem wołowiny. Można też było oglądać rękodzieło artystyczne poszczególnych grup.

Stoisko Nowej Dęby cieszyło się dużą popularnością wśród zwiedzających. Degustowano chleb ze smalcem, kapustę z grochem, kaszoka i wiele innych regionalnych potraw. Na stole królowała WOŁOWINA PO STAROPOLSKU przygotowana przez p. Lesława Kosiora, która to podawana dla wszystkich chętnych ze smażonymi ziemniakami zrobiła ogromną furorę. Degustację przez wiele godzin umilał koncert zespołu Cyganianki z kapelą, panie w regionalnych strojach częstowały wszystkich chętnych swoimi potrawami. Pani Janina Piechota przygotowała przepiękną wystawę rękodzieła artystycznego, która zachwycała wszystkich zwiedzających.

Decyzją kapituły konkursowej gmina Nowa Dęba, Gorzyce i Grębów uzyskały największą liczbę punktów i otrzymały trzy równorzędne pierwsze nagrody za ogrom pracy włożonej w przygotowanie stoisk.

Warto dodać, że zespół Cyganianki dzień wcześnie również uczestniczył w konkursie. Był to KONKURS PIEŚNI SOBÓTKOWYCH zorganizowany w Annopolu woj. świętokrzyskie. Cyganianki zachwyciły jury pięknym gwarowym śpiewem starych pieśni sobótkowych i komisja przyznała dla zespołu pierwszą nagrodę.

Zespół uczestniczył również w sobotę w NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ w Baranowie.

To pracowity czas dla członków zespołu i kapeli ale i pełen sukcesów z czego Cyganianki są dumne i promują w ten sposób swoją miejscowość i gminę.