Wpisy użytkownika Cygany z dnia 19 sierpnia 2011

Liczba wpisów: 4

cygany
 


"Jakie cudowne i słodkie te dzieci” – takie słowa było słychać na trybunach tuż przed rozpoczęciem najważniejszego meczu fazy Play Off Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami WISŁY Kraków z APOELEM Nikozja, który rozstrzyga o awansie tej drużyny do rozgrywek na najwyższym klubowym poziomie.

O kim mowa - oczywiście o dzieciach z Nowej Dęby na co dzień trenujących na ORLIKU przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie pod okiem Wojciecha KRZESZEWSKIEGO, które w środę wieczorem wprowadzały zawodników WISŁY i APOELU pod nadzorem przedstawicieli samego klubu jak i UEFA, przed pierwszym gwizdkiem głównego arbitra zawodów.

Tak, to nie żart. To dzieci z Nowej Dęby czyli Emilka, Wiktoria, Fabianka, Szymon, Sebastian, Błażej, Radek, Eryk, Patryk, Hubert K., Kacper Ch., Hubert M., Kacper K., Filip S., Wojtek, Filip M., Bartek, Dawid, Michał, Kamil Ch., Sergiusz i Kamil P., które zostały wyróżnione przez Wielki Klub WISŁA KRAKÓW, zaproszeniem do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w kraju i za granicą.  Zaznaczyć należy, iż nasze pociechy ubrane były w koszulki z napisem „UNITE AGAINST RACISM” (w tłumacz. ZJEDNOCZENI PRZECIW RASIZMOWI), które to zostały im wręczone na pamiątkę po zakończonym „występie”. Dzieci z małego miasteczka - Nowej Dęby, lecz jak ważne i wzniosłe przekazywali przesłanie, które kierowane było na cały świat poprzez transmisje telewizyjne i radiowe. Trudno opisać emocje i radość jaka towarzyszyła naszym pociechom. Może teraz jeszcze niektórzy nie zdają sobie sprawy z faktu docenienia ich przez krakowski klub „WISŁA”, ale za kilka lat zapewne ze wzruszeniem i nie mniejszą radością będą oglądać swoje zdjęcia, jak i filmy ze swojego udziału. Chociaż przez chwilę udało im się zasmakować emocji i być bezpośrednimi uczestnikami wydarzenia nie tylko w krajowym, ale i światowym wydaniu i to wszystko dzięki dobremu sercu i sympatii przedstawicieli Klubu jakim jest WISŁA. Słowa nie opiszą tego wszystkiego czego można było doświadczyć. Miło jest opisywać takie wydarzenia, ale nie doszły by one do skutku, gdyby nieocenione wsparcie ze strony ludzi dobrej woli.

Osobami, które jako pierwsze czując rangę wydarzenia i zapewne jego historyczny wymiar dla Nowej Dęby zadeklarowały pomoc w wyjeździe dzieci do Krakowa byli: Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Pan Adam SZURGOCIŃSKI, Firma MAREK TRAVEL-ACTIV TRADE w osobie Prezesa tejże Firmy Pani Doroty SIEKIERKA oraz firmie RESACO - Wojciecha ŚMIECHA. Wszystkim tym osobom jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ” w Nowej Dębie pragniemy złożyć gorące i z głębi serca płynące podziękowanie, gdyż - nie ukrywając - bez dobrej woli tych osób nie udało by się w tak krótkim czasie zorganizować tego wyjazdu. Nie mniej gorące podziękowania składamy na ręce Rodziców naszych „Małych Orlików”, gdyż dzięki nim dzieci miały możliwość przeżycia wielkiej przygody. Osoby, które posiadają nagrania lub fotografie proszone są o przesłanie na adres poczty internetowej pogon-nd@wp.pl


Źródło: youtu.be/ju399TuM6pA Zamieszczenie innego filmu nie było możliwe ze względu na prawa autorskie (UEFA

Dziękujemy !!  

Tekst: SKF „Pogoń”
Foto: oficjalna strona internetowa WISŁY KRAKÓW www.wisla.krakow.pl
 

cygany
 
17 sierpnia odbyło się spotkanie z projektantem,
który ma wykonać projekt melioracyjny na Szerokiej Ulicy.
W najbliższym czasie mają zostać wykonane pomiary a cały projekt ma zostać ukończony do końca września br.
  • awatar gość: Nic innego się nie słyszy od roku. Tylko projektowanie i projetowanie........ Tylko z tego projektowania nic nie wychodzi. Mam pytanie, co się stało z pieniędzmi otrzymanymi z promesy w lipcu na tereny zalewowe w Glinikach??? Bo jakoś został uśpiony ten temat
  • awatar gość: rok straconej kadencji radnego.Dróg nie ma dalej.Od twoich zdjęć i plotek to się rzygać chce.
  • awatar gość: Jak ci się chce rzygać to rzygaj bop chyba coś zjadłeś nieświeżego. Dawniej czekałeś cztery lata aby w ostatnim roku kadencji zrobili drogę i było dobrze, wtedy ci się rzygać nie chciało? Teraz przynajmniej widać , że coś robią i starają się robić.@gość:
Pokaż wszystkie (6) ›
 

cygany
 
19 sierpnia br. odbył się odbiór chodnika Nad Szosą.
Chodnik został wykonany przez Starostwo Powiatowe.
  • awatar gość: Szkoda, że im zabrakło kostki do przejazdu kolejowego
  • awatar gość: właśnie fajnie by było aby dokończyli te 20m do przejazdu
  • awatar gość: kiedy będzie taki chodnik w stronę piasku droga ruchliwa niebezpieczna dla dzieci dla starszych czy ktos o tym pomyslał ?
Pokaż wszystkie (5) ›
 

cygany
 
19 sierpnia br. droga powiatowa w Cyganach przy wylocie na Stale była zamknięta.
Wiązało się to z wymianą zamulonego i połamanego przepustu na drodze powiatowej w Cyganach obok p. Urbaniaka.
  • awatar gość: To tak jak z ks. Natankiem wiemy ze cos sie dzieje. Brawo i caly czas do pzrodu i staramy sie:)
  • awatar gość: co jest cały czas do przodu i staramy się.Piszemy rysujemy i mydlimy oczy.Chodzi o konkrety.
  • awatar gość: To jak przepust czy chodnik nie jest konkretem to co jest?
Pokaż wszystkie (3) ›