Wpisy użytkownika Cygany z dnia 23 lipca 2011

Liczba wpisów: 2

cygany
 
Chodnik będzie zlokalizowany po stronie szkoły.
Inwestorem jest Starostwo Powiatowe.
  • awatar gość: Marian, tak trzymaj. Zaczyna się u nas normalny świat.
  • awatar gość: Tak, nareszcie w Cyganach powieje normalnością, czzymś co w innych miejscowościach jest już od dziesiątek lat. Dziękujemy. Nasza miejscowość będzie wyglądać całkiem inaczej i będzie dużo bezpieczniej.
  • awatar gość: Ale wydaje się, że i Burmistrz lepiej się teraz stara.
Pokaż wszystkie (14) ›
 

cygany
 
Potrzebna jest krew, możesz pomóc.


Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się w Nowej Dębie w sobotę 6 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. M. Reja 3. Akcja rozpoczyna się o godz. 9:00 i trwa do 12:30.

-W okresie wakacyjnym występuje zwiększone zapotrzebowanie na krew, dlatego ucieszy nas liczny udział Państwa. Dodatkowo osoby, które nie znają swojej grupy krwi mogą w ten sposób bezpłatnie uzyskać informację na ten temat. Przy okazji oddawania krwi, dzięki otrzymanym wynikom badania krwi, możemy również uzyskać informacje na temat stanu naszego zdrowia- mówi Robert Wołosz główny organizator akcji.


Oddając krew:
- ratujesz życie
- pomagasz chorym
- dbasz o własne zdrowieNie tylko na stronie tarnobrzeskiego centrum krwiodawstwa najbardziej deficytowymi na chwilę obecną grupami krwi są:

B Rh minus
O Rh minus
A Rh plus

Nie oznacza to, że tylko osoby z takimi grupami krwi będą przyjmowane. Każdy dar jest bardzo cenny. Krew ratuje życie, potrzebna jest codziennie w dużych ilościach. Każdy z nas może się nią podzielić.

Ważne wskazówki:
- przed wizytą w centrum krwiodawstwa powinniśmy pić dużo płynów (wodę mineralną, soki). Trzeba też się wyspać i zjeść lekkie śniadanie (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), najlepiej bez tłuszczów zwierzęcych.
- Wskazane jest ograniczenie palenia papierosów.


DOŁĄCZ DO REJESTRU DAWCÓW SZPIKU!
Jeżeli ktoś chce zostać potencjalnym dawcą szpiku, zgłasza to przed badaniem i przy okazji pobierania krwi, robi się dodatkowe badania próbki. Potem dane osoby wysyła się do bazy potencjalnych dawców szpiku.


Zainteresowanych prosimy o kontakt: pogon-nd@wp.pl

SKF Pogoń Nowa Dęba
  • awatar gość: Bardzo dobra inicjatywa. Krew ratuje życie.
  • awatar zs: nie bójcie się oddawać krwi. sam wiem po sobie, że to nie szkodzi i nie ma większego wpływu na funkcjonowanie człowieka a dla wielu potrzebujących jest wspaniałym lekiem i niezastąpionym. zachęcam do jej oddawania. ja dotychczas oddałem ponad 13 litrów
Pokaż wszystkie (2) ›