Wpisy użytkownika Cygany z dnia 16 maja 2011

Liczba wpisów: 1

cygany
 
RUSZYŁA ZBIÓRKA PUBLICZNA DLA ŁUKASZA

Łukasz ma 21 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym. W wyniku choroby jego poruszanie się jest znacznie utrudnione. Wbrew wszelkim przeciwnością Łukasz starał się funkcjonować tak jak jego rówieśnicy: jeździł na rowerze, trenował pływanie i karate. W dzieciństwie przeszedł szereg operacji jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. -Dotąd radziłem sobie w życiu. Nie poddawałem się. Ciężko pracowałem na każdy sukces, jakim było ukończenie szkoły i zdanie matury. Chciałbym kontynuować naukę na wymarzonych studiach. Problemy z poruszaniem się odbierają mi tę szansę. - mówi. Szansą na normalne życie jest dla Łukasza operacja jednak jej koszt znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny Wargackich. - Przede mną jest jeszcze jedna szansa - operacja bioder, kolan i stóp. W związku z długim okresem oczekiwania na operację w kolejce - ubezpieczalnia, pragnę ubiegać się o przyspieszenie mojego zabiegu, za który muszę zapłacić 20 000 zł. Moich rodziców nie stać na pokrycie kosztów operacji.- wyjaśnia Łukasz. Dlatego też mama Łukasza postanowiła prosić o pomoc ludzi z naszego środowiska, którzy mogliby włączyć się w pomoc dla jej syna.Mimo swojej choroby Łukasz stara się żyć normalnie


Pomoc zainicjowała mama Łukasza i I wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Mroczek – Podjęłam już szereg działań. Wysłałam informacje o Łukaszu do Starostwa w Tarnobrzegu do Pana wicestarosty Jerzego Sudoła, do naszego Urzędu do Pana Burmistrza Wiesława Ordona, do Stalowej Woli, Sandomierza, do moich znajomych i przyjaciół m.in. do dr Ewy i Jana Józefczuk, P Władysława Siciarza, w Stalowej Woli do P. Grażyny Janik , w Sandomierzu do P. Piotra Sado, Jestem w stałym kontakcie z mamą Łukasza.- mówi.Akcję wspiera kierownik MGOPS Leszek Mirowski. Po rozmowach z Łukaszem powołano specjalny Komitet POMOC DLA ŁUKASZA który zgodnie z obowiązującym prawem (ustawa o zbiórkach publicznych) będzie mógł przeprowadzić zbiórkę pieniężną na konto oraz zorganizować kwesty. Komitet jest reprezentowany przez Marka Ostapko a wszelkie informacje dotyczące przeprowadzonych akcji i zebranych pieniędzy będzie można znaleźć na stronie www.PomocDlaLukasza.pl, InfoNowaDeba.pl, NowaDeba.pl oraz w innych lokalnych mediach.

W akcje stopniowo włączają się również lokalni przedsiębiorcy. W tym miejscu serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem Pana Siciarza ,w którego punkcie można dokonywać wpłat darowizn dla Łukasza bez płacenia prowizji oraz Panu Parze, który zadeklarował bezpłatne usługi ksero na potrzeby akcji. Zachęcamy również inne firmy i instytucje do włączenia się w akcje.

JAK WESPRZEĆ ŁUKASZA?
Można to zrobić to na dwa sposoby: wpłacić datki na podany niżej konta, lub wrzucić określoną kwotę pieniędzy do puszki. Dokładne daty i miejsca kwest oraz imienny wykaz wolontariuszy zbierających pieniądze do puszek będą podane na naszej stronie internetowej w kolejnych materiałach informacyjnych.


Numer konta Komitetu POMOC DLA ŁUKASZA
48 1240 2744 1111 0010 3945 0260
Tytułem/ Z dopiskiem : Darowizna dla Łukasza
KONTAKT: 602 899 598
  • awatar gość: Należy pomagać innym, być może kiedyś sami będziemy potrzebować pomocy.
Pokaż wszystkie (1) ›