Wpisy użytkownika Cygany z dnia 13 maja 2011

Liczba wpisów: 3

cygany
 
Przypominamy, że jutro( sobota 14. maja) o godz. 17.00 w budynku Zespołu Szkół w Cyganach odbędzie się spotkanie z właścicielem Osadnika.
Zapraszamy na nie bardzo gorąco mieszkańców Cygan jak i okolicznych miejscowości zainteresowanych tą sprawą.
  • awatar gość: Cyganiacy do plotek i do korzyści materialnych to zawsze pierwsi, a na spotkanie przybyło tylko kilkanaście osób. Wstyd!
  • awatar gość: To pradwda każdy dużo gada ale żeby się wychylić to go nie ma. Czekają aż ktoś za nich to zrobi. Mamy już dwa takie przykłady : - wyjazd na komisję oświatową - spotkanie dotyczące wałów
  • awatar gość: Ta nasza kochana gmina N. Dęba się bała przyjąć osadnik, liczyła na podatki, ale się nie wzbogaciła. To teraz mamy jakiegoś człowieczka, który się "zakorzenił" i mamy to co mamy:zdewastowane drogi, brak dróg dojazdowych do pól i groźba smrodu. Jakiś hiszpański pseudo właściciel będzie nam teraz stawiał warunki
Pokaż wszystkie (3) ›
 

cygany
 
12 maja 2011r o godz. 15.15 w sali narad Urzędu Gminy na prośbę mieszkańców wsi Cygany odbyło się posiedzenie Komisji Oświatowej, której głównym tematem było łączenie klas w Szkole Podstawowej w Cyganach.
Z Cyganów przybyło siedmiu rodziców i sześci nauczycieli oraz Sołtys Ryszard Samojeden.
W Komisji uczestniczyli również:
wiceburmistrz Zygmunt Zołądź,
Sekretarz MiG Nowa Dęba
Dyrektor BOJS w Nowej Dębie
Po wysłuchaniu p. Burmistrza oraz próśb nauczycieli i rodziców z Cyganów wywiązała się dyskusja w której radni z Komisji Oświatowej poparli dążenia mieszkańców Cygan do niełączenia klas na wszystkich godzinach lekcyjnych.
Na koniec p. Burmistrz wyraził zgodę na niełączenie w klasach 0-1 i 2-3 godzin z matematyki, polskiego,  języków i religii.
Zostało to przyjęte z aprobatą przez wszystkich.
Należą się tu podziękowania członkom Komisji Oświaty za poparcie a Panu Wiceburmitrzowi
za zrozumienie i przychylenie się do próśb rodziców i nauczycieli.
Przypomnijmy członków Komisji Oświatowej:
p. Stanisław Skimina – przewodniczący
p. Maria Mroczek – wiceprzewodnicząca
p. Helena Tłusta – członek
p. Janina Lubera – członek
p. Tomasz Licak – członek
p. Krzysztof Sałek – członek
p. Marian Tomczyk – członek
Podziękować należy również rodzicom i nauczycielom z ks. Piotrem oraz Sołtysem za to , że przybyli     na Komisję i  otwarcie przedstawili swoje oczekiwania .
Byliście wspaniali . To co się  stało , stało się tylko dzięki Wam.
Dziękujemy.
  • awatar gość: Brawo dla tych co pojechali. Szkoda , że tak mało rodziców jest zainteresowanych sprawami szkoły i swoich dzieci.
  • awatar gość: Nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi i kto jaki ma cel w sianiu paniki.Klasy są na tyle duże, że łączenie jest zbędne.Niektórzy już rwą się do prowadzenia szkoły, którą przejmie stowarzyszenie.
  • awatar gość: Chyba to pisał jakiś naczyciel, który boi się, że może więcej godzin pracować i może za mniejsze pieniądze. A na siani paniki zależy chyba brmistrzowi.
Pokaż wszystkie (6) ›